Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Katip Kasım İlkokulu

Basında Okulumuz

EĞİTİMCİLER GİRİŞİM GRUBU GAZETESİ

EĞİTİMCİLER GİRİŞİM GRUBU GAZETESİ / MART 2014

  VATAN GAZETESİVATAN
 ZAMAN GAZETESİZAMAN

GAZETE HABERTÜRK

HABERTÜRK

KANAL TÜRK ANA HABER BÜLTENİ


                

 
EĞİTİMCİLER-GİRİŞİM GRUBU- GAZETESİ

 Basında Okulumuz

 

 

 

 Basında Okulumuz

LASİAD Lalelili Öğrencilerle Birlikte Ders Başı Yaptı
LASİAD’ın dersliklerin iyileştirilmesi için yapılan tadilatlar sebebiyle verdiği destekle, Katip Kasım İlköğretim Okulu 19 Eylül 2011 tarihinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılına başladı.
 
Okulun açılış törenine Fatih Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır, AK Parti Fatih İlçe Müdürü Ahmet Hamdi Görk, Fatih İlçe Kaymakamı Hasan Karakaş, LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, LASİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muhammed Sancaktar, LASİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları T. Selim Poşul, Ercan Hardal LASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri; Murat Özpehlivan, Benan Çalabakul, Erdem Soylu Karabağlı, Sabri Akten, Erdoğan Avit, Ahmet Turan, Mehmet Ocaklı, İrfan Akbaş, Ercan Çelik, Mehmet Özbayrak, Münir Dinler, G. Naci Polat, LASİAD Denetleme Kurulu Üyeleri; Zülfi Koç, Metin Görür,LASİAD Üyesi Fethi Köseliören katıldı.
 
 
Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca çocuk, bu hafta ders başı yaptı. Pek çok öğrenci okuluna kavuşmanın heyecanını yaşarken bazı öğrenciler çok daha büyük bir coşku ile okuluna başladı. Katip Kasım İlköğretim Okulu’nda okuyan 900 öğrenci, her yıl olduğu gibi bu yıl da Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (LASİAD) katkılarıyla yenilenen okulunda derse başladı. LASİAD’ın 40 bin TL’lik yardımıyla okulun tüm tadilatı gerçekleştirildi. 
 
 LASİAD, okul tadilatının yanı sıra yakın zamanda okul idaresiyle beraber belirlenecek yüzlerce aileye 100 Türk Lirası alışveriş çeki verecek. Ayrıca LASİAD öğretmenler gününde öğretmenlere de çeşitli hediyeler takdim ederek onlara destek vermeye devam edecek.
 
“Bu Okul Paris’teki Okulun Eğitim Düzeyine Ulaşacak”
Katip Kasım İlköğretim Okulunun açılış töreninde konuşan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Osmanlının bakiyesi olan gençlerin Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacağını söyledi. Türkiye’nin son 10 yılda kadim medeniyet olarak algılanmaya başlandığını belirten Demir, “Kadim medeniyet olarak algılanmanın yolu eğitimdir. Hayatınızda bilgiyi ne kadar kullanırsanız, o kadar üstün olursunuz. Fatih’te bugün 80 bin çocuk okula başlıyor. Bu okulun hedefi New York, Paris, Londra’daki bir okulun eğitim düzeyine ulaşmak olmalıdır. Bu düzeye ulaşılabiliriz, çünkü buradaki çocuklarımızın kapasitesini biliyorum” dedi. 
 
“Desteğimiz Uzun Yıllar Sürecek”
LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca da, uzun yıllardır bölgenin okulu olan Katip Kasım İlköğretim Okulu’na yardım ettiklerini söyleyerek, “3 yıldır okulun tüm sorumluluğunu üstlendik. Bölgedeki işadamları olarak elimizden ne gelirse yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl 40 bin TL tutarındaki okulun yenileme ve tadilat çalışmalarıyla okulun içi boyandı, zeminlerin tamamı seramik yapıldı, iç dış cepheler boyandı, tesisatlar düzenlendi, kapılar tamir edildi. Çocuklar bizim geleceğimiz. Biz bugün onlar için çalışmalıyız ki, ileride onlar da ülkemizi en üst seviyelere taşısın. Burada okulumuza katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Okula desteğimiz uzun yıllar devam edecek. Allah hepinize zihin açıklığı versin” diye konuştu.   
 
Katip Kasım İlköğretim Okulu Müdürü Serdar Esina ise başarıya ulaşmak için çalıştıklarını ve bu hedefe ulaşılmasında destek veren herkese teşekkürlerini iletti. 
 
Konuşmaların ardından LASİAD,  Katip Kasım İlköğretim Okulu 1. Sınıftan 8. Sınıfa kadar okulunda başarılı olan birinci, ikinci ve üçüncü öğrenciye ödül olarak altın verdi. Tören, halk oyunları gösterisi ile sona erdi.
http://www.lasiad.org.tr/news.php?newsid=6457

 

 

Basında OkulumuzOnarılan Katip Kasım İlköğretim Okulu Eğitime Açıldı

Laleli Sanayici ve İşadamları Derneğinin (lasiad) Desteğiyle Onarılan Fatih´teki Katip Kasım İlköğretim Okulu 2010-2011 eğitim -öğretim yılı başında eğitime açıldı.Laleli Sanayici ve İşadamları Derneğinin (LASİAD) desteğiyle onarılan Fatih´teki Katip Kasım İlköğretim Okulu, eğitime açıldı. Okulun yeniden eğitim ve öğretime açılması nedeniyle düzenlenen törende konuşan LASİAD Başkanı Orhan Altun, ´Ülkemizin en önemli meselelerinin başında eğitim geliyor. Birçok yardım türü vardır ama en güzeli eğitim için yapılan yardımdır´ dedi.


http://www.sondakika.com/haber-onarilan-katip-kasim-ilkogretim-okulu-egitime-22585
6

 

Basında OkulumuzLASİAD DESTEĞİYLE ONARILAN KATİP KASIM İLKÖĞRETİM OKULU EĞİTİME AÇILDI!  

BASIN BÜLTENİDİR.

Üyelerinden aldığı destekle Laleli’de bulunan Kâtip Kasım İlköğretim Okulu’nun bakım-onarım ve tadilatını gerçekleştiren Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği(LASİAD) ve Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 29 Eylül 2010’da ortaklaşa düzenlediği programda 2010 – 2011 Eğitim ve Öğretim Yılı Yenilenen okul binasının eğitime açılışı ve başarılı öğrencilerin ödüllendirildiği tören yapıldı.

Düzenlenen törene Fatih Kaymakamı Sn.Hasan KARAKAŞ, Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn.Hasan Suver, Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Kenan KIRALİ, LASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek üyeleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan LASİAD Başkanı Orhan ALTUN; ‘Ülkemizin en önemli meselelerinin başında eğitim geliyor. Birçok yardım türü vardır ama en güzeli eğitim için yapılan yardımdır´ şeklinde konuştu.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan KIRALİ’nin ve Kaymakam Hasan KARAKAŞ’ın konuşmaları ile devam edilirken LASİAD´ın eğitime ve okula vermiş olduğu destekten ötürü Hasan KARAKAŞ ve Kenan KIRALİ tarafından dernek nezdinde başkan Orhan ALTUN´a plaket verildi. Sonrasında LASİAD’ın 2009-2010 yılı bölüm birincisi, ikincisi ve üçüncüleri için hazırlamış olduğu ödül töreninde 1.lere Cumhuriyet altını, 2.lere yarım altın ve 3.lere çeyrek altın takdim edildi. Aynı zamanda tüm öğrencilere okul setleri verilmesinin ardından okulun açılışı gerçekleştirildi. Okulun içini gezerek incelemelerde bulunan yetkililer LASİAD’a bu örnek hareketinden dolayı teşekkür etti.

 

http://www.porttakal.com/haber-lasiad-destegiyle-onarilan-katip-kasim-ilkogretim-okulu-egitime-acildi-894868.htm

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Yayın: 2012-12-20 - Güncelleme: 2014-03-30 12:59:36 - Görüntülenme: 1412